A campaign organized by the International Peace Bureau

درخواست بین‌المللی برای صلح روزهای کریسمس در اوکراین

 

بیایید برای کریسمس 2022/2023، از 25 دسامبر تا 7 ژانویه، به عنوان نشانی از انسانیت، آشتی و صلح مشترکمان خواستار آتش‌بس در اوکراین شویم.

آتش‌بس موقت روزهای کریسمس سال 1914 در میان جنگ جهانی اول نشانه‌ای از امیدواری و شجاعت بود، زمانی‌که مردم کشورهای متخاصم به اختیار خود صلح موقتی را سازمان‌دهی کردند و به دوستی و مصالحه‌ای خود‌جوش پیوستند. این گواه آن بود که حتی در طول بیشتر مناقشه‌های شدید، به گفتار پاپ بِنِدیکت پانزدهم(Benedict XV)، »تفنگ‌ها ممکن است حداقل در شبی که فرشتگان می‌خواندند بی‌صدا شوند«.

ما به رهبران طرفین مخاصمه روی می‌آوریم: اجازه دهید سلاح‌ها خاموش بمانند. به مردم لحظه‌ای آرامش بدهید و در میان این لحظه راه مذاکرات را باز کنید.

ما از جامعه‌ی بین‌الملل خواستاریم که به‌‌شدت از آتش‌بس کریسمس حمایت کرده و برای آن رایزنی کند و برای شروع جدید مذاکرات بین دو طرف کوشش و تقلا کند.

چشم‌انداز و هدف ما ساختار صلحی جدید برای اروپا است که دارای امنیت برای تمام کشورهای اروپایی بر اساس امنیت مشترک است.

صلح، آشتی و حس مشترک انسانیت می‌توانند بر تنفر، خشونت و گناه، که به‌طور جاری بر جنگ مسلط هستند پیروز شوند. اجازه دهید یادآوری کنیم که همه‌ی ما انسان هستیم و آن جنگ و ویرانی علیه یکدیگر بی‌معنی است.

آتش‌بس موقت کریسمس فرصتی بسیار ضروری است تا دوباره دلسوزی خودمان نسبت به یکدیگر را اذعان کنیم. ما با هم متقاعد شده‌ایم می‌توان بر چرخه نابودی، رنج و مردن غلبه کرد.

 

دادخواست را امضاء کنید و بخشی از درخواست ما برای صلح و مذاکرات باشید

با امضای این درخواست، شما حمایت خود را از کوشش‌های مذاکره و تلاش‌ها برای حل مناقشه از راه ابزارهای غیر خشونت‌آمیز برای اهداف صلح‌آمیز اظهار می‌کنید.

این درخواست با در نظر گرفتن همه‌ی ده هزار نفر کشته‌ و بیشتر از صدها هزار نفر تلفاتی که هجوم اوکراین باعث شده، ایجاد شده‌است، زندگی سربازان، خانواده‌ها و غیرنظامیان به‌ خاطر این جنگ غیر ضروری در حال نابودی است.

ما آتش‌بس موقت کریسمس را پیشنهاد می‌دهیم، با امید اینکه هر دو طرف برای جلوگیری از مرگ و ویرانی بیشتر به ویژه در لحظه جشن کریسمس، تفنگ‌های خود را زمین بگذارند.

A campaign organized by the International Peace Bureau